March 2012

(Num.86) Tohle je přesně to, co mi bude chybět...

30. march 2012 at 17:18 | Elll |  Diář
Turnaje za školu, to je něco naprosto jedinečného a úžasného. Když máte skvělý kolektiv, skvělého učitele (-v tomto případě trenéra)-> Úspěch je zaručen :D Ne, tak jednoduché to zase není. Jen chci říci, že tyhle sportovní "události" jsou něco neopakovatelného. Jsem ráda, že jsem byla a stále vlastně ještě jsem součástí této skvělé party, protože už jen 3 měsíce a já tuhle školu, tuhle partu opustím a doopravdy si to nedokážu představit. Tyhle bezstarostný, radostný, úsměvný, vtipný, legendární časy mi budou chybět.

Momenty ve fotkách

28. march 2012 at 20:05 | Elll |  Fakta
Momenty, které se mi zaryli do paměti. Zážitky, kterých si vážím. Oblíbenci... To všechno zkusím do několika obrázků/fotek zde v tomto článku shrnout.

Nový článek

27. march 2012 at 20:28 | Elll |  NHL
Zítra bude parádní den. Na jednu hodinu místo TV půjdeme na zimák bruslit. A to je doopravdy skvělé. Konečně budu moci vyzkoušet si jak rychle doopravdy zvládnu jet. Miluju, když jedu doopravdy rychle-> a přešlapuju! Jezdím jako "kachna" :D když chci jet doopravdy rychle tak se neskutečně přikrčím, že kdybych chtěla aby se mé ruce dotkli země, tak by tam došáhli. A ještě jedna kouzelná věc! Jedeš co nejrychleji a na poslední chvíli zabrzíš! To je bomba. Nechápu co budu dělat až za cca 14 dní rozpustí led. Na inlajnech to není ono. Asi si na zahradě postavím vlastní ledovou plochu :D Nebude to sice jak ta Hejdukova (myslím,že Hejduk má tu halu) hala za barákem :D ale byla vy to bomba. Ale tak Ell přestaneme snít a hurá bojovat v realitě. Například tak, že se dostaneš na nějakou školu.

(Num.85)

25. march 2012 at 20:26 | Elll |  Diář
Tyhle děti hrajou hokej jen pro naproto typické jednoduché věci. Pro radost, pro zabití času, pro nabodobení svého hrdiny v podobě hvězdného hokejisty. Nic jiného neočekávají. Stačí jim pouze hokejka, brusle a puk. Věci které má skoro každý smrtelník, který někdy jako dítě hrál tenhle kouzelnej sport. Tito lidí-děti hrají hokej jen a jen pro RADOST, pro pobavení, pro odreagování. Chvilky, které prožijí na ledě se jim do hlavy zapíšou jako ty krásné vzpomínky, kterými se mohou pyšnit. V dnešním světě jsou bohužel nejdůležitější peníze. Neříkám že všichni, ale většina lidí by pro peníze udělala ledacos. Je jasné, že bez peněz to prostě nejde, ale proč po nich pořád prahnout? Dnešní hokejisté (znovu neříkám, že všichni) mají jeden nejjasnějí cíl a to jsou peníze. Nebo alespoň tak mi to příjde... Dříve zde hráli hokejisté za "pár korun" a stačilo jim to, víc nepožadovali a přesto byli šťastní. Dnes má profesionální hokejista tolik peněz, že bývá až do smrti zajištěný a nebo si najde nějakou práci, bud v hokejovém klubu nebo nějakou obchodní činnost atd. vždy bude mít jistotu peněz. Ale dříve to tak nebylo. Špičkovým hokejistům, který tato země měla nenabízela takové peněžní odměny a když skončili hokejovou kariéru neměli jistotu. Je zde plno takových příkladů, kteří měli problémy nebo ještě doposud mají s prací (-ale já zde nikoho nebudu jmenovat). A tak je to špatně. Život obětovali hokeji a když už se mu nemohli věnovat nevěděli co a jak.
Peníze z některých hokejistů udělali také arogantní primadony a dříve mohli bývat naprosto v pohodě. Jenže peníze člověka změní, většinou to tak bývá. Hodně lidí si neuvědomuje, že všichni zde jsou si rovni. Za peníze si totiž nekoupíš vše, nemáš žádnou nadlidskou schopnost, nejsi nesmrtelný. Peníze doopravdy nejsou vše i když to většina lidí tvrdí. Peníze jsou potřeba, ale neměli by člověka zaslepit. Měl by si pořád vážit sebe a hlavně okolí. Uvědomovat si,že všichni jsou si rovni a může se stát cokoliv a o své peníze přijít. Nikdy nikoho nesmíš odsuzovat podle toho, kolik má peněz, jak se oblíká atd. on třeba nemá to co ty- a bolí ho to.
Děti to většinou nerozeznávají. Pro ty kteří si oblíbili hokej neexistuje mnoho jiných věcí než hokej. A jaképak to peníze. Hodně z nich poté může bolet, když jejich oblíbený tým prohraje. Prohraje tak, že se zápas prodá (-ani výhra nepotěší, když víš, že to tak bylo dohodnuto. Nemůžeš se z toho radovat, nejde to-právě naopak). Brečí, většina těch malých capartů začne klidně i brečet (a o tom bych mohla vyprávět). A jeho hokejový bozi si v kabině počítají kolik že to vydělali. Tak kde je pak ta spravedlnost..? Haló! Spravedlnost jsi tady!?! Už jsem ztratila víru ve spravedlnost. Není, prostě neexistuje. Spravedlnost by tohle co se v dnešním světě nedovolila. A nebo už to vzdala, protože lidé jsou neskutečně zlý.

Gratuluju Olomouci k parádní jízdě, která bohužel dnes skončila. Příští rok dáme finále Olomouc VS Jihlava :)

Jihlavská sezona 2011-12 z mého pohledu

23. march 2012 at 21:03 | Elll a můj táta |  Fakta
Slíbila jsem,že zde dám takové shrnutí duklácké sezony z mého pohledu.Tak tady ho máte...

Zvednout hlavu a jít dál

22. march 2012 at 17:15 | Elll |  Biased
Možná že někteří z vás již vědí, že Dukle skončila sezóna. Nezvládla 5. zápas 4:3nn, a to to vypadlo tak nadějně! Tak blízko jsme byli k 6. zápasu, stačili 4minuty. Jenže teď nám končí sezóna a já absolutně nevím co si počnu. Nějak mě nenapadá co budu dělat ve svém volném čase. Jasné, ještě se hraje Extraliga, bude MS, NHL... Jenže Dukla je Dukla! Když je hokej tak se celý den těším na to až budu na zápase. Moje hlava je plná hokeje, občas musím přiznat, že to přeháním...

Nechápu jak jsem mohla minulý rok přežít 6měsíců bez hokeje. Je to jako včera, když jsem šla s Allie a tátou ze zimáku po posledním zápasu smutná, ale zároveň nadšená, protože jsem se vyfotila s mým nejoblíbenějším hráčem. Bylo to takové jiné, hezčí, šťastnější... Minulý rok, když byl poslední zápas sezóny byl pro mě zároveň jedním z nejhezčích, co se týče po všech stránkách, ale tento rok jsem ho viděla pouze díky promoteamu. Ani o tu hokejku jsem Dobrasovi říci nemohla a nejspíše se příležitost ani nenaskytne, když tréninky nebudou. Je to všechno takové divné, pořád mi nedochází, že už na žádný zápas v sezoně 2011-12 nepůjdu a čeká mě až sezona 2012-13. Hrozné.

A tak mě napadlo, že je to celkem úsměvné. Všechny kluby o kterých intenzivně někteří píšou na blogy ve stejný čas z Play Off vypadli. Prvně Vítkovice, poté Zlín a nakonec i Dukla. Hokejový bůh nemá rád hokejové blogy :D

Zítra nebo v nejbližších dnech zde napíšu mé shrnutí k této sezóně. Jestli byla úspěšná, co bych změnila, ohodnotím hráče atd. V době Play Off na tomto blogu nebyli skoro jiné články než o Dukle, takže teď se zaměřím trošku i na jiné týmy apod.

(Num.84)

20. march 2012 at 20:14 | Elll |  Diář
Dříve bývali časy, kdy jsem se za sebe nebo za své činny styděla. Čím starší jsem, tím více tento pocit neznám. Vlastně skoro vůbec. Nelituju toho co jsem řekla, protože vím, že v té chvíli jsem to přeci říci chtěla. Moc mi v tomto směru pomohl Vlasákův rozhovor, který vyšel přibližně před rokem, když Plzni odebrali body (určitě si pamatujete). Vlasák tam mluví o svých problémech s různými lidmy (Růžička,Lener...), že je přeci správné říct to co si člověk myslí. Tento rozhovor mám pořád schovaný, často si ho vyndávám ze skříně a čtu si ho. Vždy mi to nějakým způsobem pomůže-i když moc nechápu, proč to tak je.

Často se dostávám do sporů s tátou. Většina lidí říká, že jsme naprosto stejný a to ve všech ohledech. Prostě naše "rodinné oči :D",vlasy a celkově celý vzhled, zájmy, chování, názory, jednoduše naprosto všechno. Nejvíce mě vždy pobaví, když táta říká, že jsem hrozná "Nic jiného než hokej tě nezajímá! Takhle to holčičko nefunguje." apod. jednou u toho byla babička a říká "Ty si myslíš, že ty jsi byl jiný? Ještě horší!" a tohle mi vždycky trošku zmírní tátovu kritiku. Ale to jsme poněkud odbočili, takže se vrátíme k původní myšlence tohoto odstavce. Táta má jednu vlastnost a to je, že všechno říká do očí (na nikoho se nebere servítky), umí dost dobře pouhými slovy člověka ovlivnit (má schopnost "chytrého mluvení", ví co říká, vše má promyšlené, všechny má prokouklé) a další věc, řeší věci s "horkou" hlavou a pak to tak dopadá...(Jé věci s horkou hlavou neřeším, alespon tento znatelný rozdíl).
Stává se už denním zvykem,že se pohádáme kvůli maličkostem. Pořád mi říká, že ženský jsou hrozný-jejich chování atd...ale přitom tati :D dit ty se chováš uplně stejně. Dám zde příklad. Pohádáme se kvůli sportu, táta má na to jiný názor než-li já a chce mi ten svůj vnutit. Jenže já prostě mám svůj názor,ten toho druhýho vezmu na vědomí,ale ten svůj nezměním. Takže já říkám své argumenty, on zase ty své, ale můj táta prostě nedokáže uznat, že by se mohl mýlit takže to nakonec skončí "nerozhodně". Po něm jsem zdědila dobré argumentování a daří se mi lidi stejně jako jemu pouhými slovy ovlivnovat, a řeknu vám, je to zábava.

Hrdinové okamžiku

19. march 2012 at 19:24 | Elll |  Biased
Stačí jediná chvilka nepozornosti a celý zápas může proklouznout mezi prsty díky chybě golmana. Tento muž je jedním z nejdůležitějších v poli. Nese na svých bedrech obrovskou zodpovědnost. Mnoho lidí si neuvědomuje jak těžkou roli tito muži mají.

Z jejich očí číší síla,odhodlání. Nemůžou si dovolit zklamat. Čelí těm nejlepším z nejlepších. Mnozí by je mohli dokonce považovat i za blázny. Kdo z vás by se dobrovolně postavil proti střele Webera nebo Cháry? I přes dokonalou výstroj utží spousty ran. Musí umět využít své šance,chytnout se jí a nepustit. Přeci jen je snažší se dostat do kádru jako útočník ve čtvrté lajně než jako brankářská dvojka. Tito muži čelí obrovskému tlaku a musí se s ním vypořádat.

Koncentrace,reakce,sebejistota. Celý zápas se může odehrávat na druhém konci kluziště,brankář si vůbec nezahraje a pak na něj míří protiútok soupeře a vychladlí golman má čelit znenadání velké příležitosti,kde musí ukázat že svůj tým dokáže podržet.

Vzpomeňme si na brankáře, kteří se nám jistě zapsali do paměti. Zprvu Dominik Hašek, jeden z nejlepších golmanu všech dob! Famózními zákroky přiváděl soupeře k šílenství. Olympiáda v Naganu1998 všem zůstane v paměti (mně sice ne,když mi byl jeden rok) fantasticky vychytané nájezdy proti Kanadě v semifinále. Nebo co takový Tomáš Vokoun? Borec,který se velkým dílem zasloužil o takzvaný "český hokejový zázrak" na MS2010. Toto je jen malá hrstka českých úspěšných golmanů.

Hokejový brankář je...

3. a 4. zápas semifinále

18. march 2012 at 21:55 | Elll |  Hc Dukla Jihlava
"Spravedlnost vítězí... Počkat,omyl! Peníze vítězí!"

1. a 2. zápas semifinále Play Off

16. march 2012 at 18:36 | Elll |  Hc Dukla Jihlava
Tento článek bude poněkud delší. Pokusím se v něm shrnout první dva zápasy v Ústí,které jsme skvěle zvládli. V tom prvním jsme dokonce vyhráli 4:2 a v tom druhém (na kterém jsem byla!!) prohráli 2:4. Hodně štěstí při čtení ;)
Tohle je neskutečná fotka :D Kriss Grundmanis s Varaďou "Dobře Krissi!" :D