May 2012

Zaujatá.

31. may 2012 at 17:12 | Elll |  Česká Reprezentace
Když se člověk nudí a najde moc hezké a zajímavé fotky (z Brna), prostě je musí dát na blog.

Finále Stanley Cupu 2012!

28. may 2012 at 19:22 | Elll |  NHL
V říjnu si všichni mohli jednom snít o tom, kdo bude hrát tuto nejdůležitější sérii. A dnes už to všichni víme. O Stanley Cup si zahrají LAKings proti NJDevils.
image

Speciál animovaný")

25. may 2012 at 18:39 | Elll |  Fakta
Pokud se Dominik Hašek do NHL vrátí jako aktivní golman-tak potom už je všechno možné. A já jsem na to hodně zvědavá. Ovšem teď trochu odlehčíme.
Tak tohle vypiluju a budu jak Jiřina! *BUM**PAF*
Chocho

Čára se snažil"

22. may 2012 at 21:21 | Elll |  Fakta
Slovensko se dostalo po 10letech do finále, to znamenalo velký úspěch pro slovenský hokej. Ovšem Slovensko ve finále podlehlo neskutečným Rusům a z MS2012 si odváží stříbrné medaile-tento počin vyvolal v zemi "našich bratrů" velkou slávu.

A jak to ve finále vypadalo?
Rusko se doposud na tomto šampionátu jevilo jako velký aspirant na zlato-a to potvrdilo. Předváděli skvělý hokej! A s takovými hvězdami jako jsou Ovečkin, Malkin nebo Dacjuk...Rusové měli jistě nejhvězdnější tým(a tak Kanada, Švédi)-když se to všechno dá dohromady, tak z toho prostě zlatá být musela.

Ovšem zezačátku, kdy Zdeno od modrý napřáhnul jeho dělovkou atato rána skončila až za zády Varlamova, mi bleskl hlavou náš rychlý gól ve finále 2010-"Mohlo by to být stejné!". Ovšem Lucie se zmýlila a stejné to bohužel nebylo. Pak to tam Rusové začali sít a sít-a ejhle(!) 5:1. Pak se zase Čára činil 5:2, ale to bylo vše. Utkání skončilo 6:2...

...ale nesmutnilo se ani na jedné straně. Samozřejmě že v momentě, kdy utkání skočilo byl cítit smutek, ale jen minimální. Slováci mohli i přesto oslavovat. Tohle málo kdo čekal. Takže málem jsem zapoměla na velkou bojovnost a odhodlání, které ze slovenských hokejistů čišelo. A tohle je to pravé-hokejové.

A já bych řekla, že velký podíl na tom má i ČESKÝ trenér VŮJTEK. Tenhle milý starý pán je skvělý trenér(-dle mého názoru lepší než Lojza) a má na stříbře velký podíl. Škoda, že Český národní tým s největší pravděpodobností trénovat nikdy nebude. Smlouvu se Slovenským svazem má podepsanou ještě na 3roky a poté se PRÝ těší na důchod.

Ovšem nedá mi to a já pořád musím přemýšlet nad tím, že my bychom ve finále měli větší šanci. Na Rusi hrát umíme, ale co to řeším. Hoši mají bronz a tím to hasne.

Moc se mi líbí, že Pleky dnes na ČT4 (v tom studiu, které nevím jak se jmenuje) uznal podcenění semifinálového duelu se Slováky. "Mysleli jsme si, že to půjde samo a BLABLABLA." No to nevadí chlapci moji/naši, i tak jste pro/nás nejlepší.

A gratuluji Slovensku!

"Bronz s cenou zlata"-Méďa má vždy pravdu!

20. may 2012 at 20:38 | Elll |  Česká Reprezentace
Byly to nervy, ale bronz je velký úspěch!

Nadšení střídá zklamání

19. may 2012 at 22:25 | Elll |  Česká Reprezentace
Nezasloužili jsme si jít dál, Slováci byli lepší. Předešlé dvě hodiny pro mě byli hodně kritické, ale co "Pokud nejde o život jde o...nic." Ale nikdo nepomyslel na to, co když hokej JE ŽIVOT.

Hráli jsme špatně, hrozně mě to štve. Nehráli jsme ten NÁŠ ČESKEJ hokej, nahazovali jsme po mantinelech a lítali za tím jak utržený ze řetětu. Tohle není náš hokej, tohle není náš styl. Abychom byly úspěšný musíme hrát naší hru. Kombinační hokej, taková ta "vyčůranost" tomu chyběla-to co nás vždycky zdobilo. Srdíčko, snaha, bojovnost-to nemůžu nikomu vytknout, ovšem tohle všechno k úspěchu vždy nestačí.

V první a druhé třetině jsme měli šance, řekla bych. Dvě tyčky se přeci počítají. Bohužel musím podotknout, že ten první gól byl Kovářův. Každý náš obdržený gól padl po individuálních chybách.
1,byl Kovyho 2, byl Blaťáka jestli dobře tuším a 3,Plekyho
Ale V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ to na ně nechci házet, PROTOŽE hokej je týmový sport a za prohru můžou VŠICHNI.

Když jsem viděla Hemského, že i ON střílí! Ano, zapište si to HEMSKÝ STŘÍLEL-tak jsem si řekla, to už jsme na tom fakt špatně (zvláštní, tohle je hráč který střílí minimálně a i přesto je to náš nejlepší střelec)

Jen mě mrzí fakt, že si většina Čechů dělala zprvu (především na facebooku) ze Slováku legraci. Dobře, byly to jen vtipy, ale do každého zápasu se má jít s pokorou a respektem, i kdybychom hráli s Argentinou (pochybu, že zrovna tam tuší co je hokej, ale i tak určitě chápete jak to myslím). Takže myslím, že tohle se českému národu trošku oplatilo.

A já jsem tak strašně moc chtěla finále a boj o zlato (asi začínám být z předešlých šampionátů namlsaná). Chtěla jsem zlato abychom si mohli říct "To zlato jsme vyhráli pro naše kluky! Můžou na nás být hrdí!". Jsem trošku snílek.

Musíme se z toho oklepat! Musíme zapomenout na zpackané semifinále! Musíme bojovat dál! Všechny zbylé síly vložit do boje o BRONZ! S Finy to nebude nic lehkého, ale porazit se dá každý. Já věřím. Co vy?

Popravdě moc ve finále Slovákům nevěřím, i když jim budu přát. Myslím, že na momentální Ruský tým Slovensko doopravdy nemá. Uvidíme zítra.

Prokletí prolomeno!

18. may 2012 at 21:04 | Elll |  Česká Reprezentace
Snažím se krotit nadšení, ale v mém momentálním rozpoležení se to zdá nemožné. Byli jsme jasnými outseidery, Švédové jakožto strážci svého domácího ledu neměli mít složitou práci, ale i přesto všechno se to podařilo. Postoupili jsme do semifinále.

>Qe

16. may 2012 at 20:50 | Elll |  Fakta
Po včerejším zápasu s Němci je jasné, že si čtvrtfinále zahrajeme se Švédy. To není dobrá zpráva. Na Švédy hrát neumíme a jejich hokej nám nesedí. V bráně s největší pravděpodobností bude stát Kovář. Bude to těžké a stát se může cokoliv. Kdo věří, ten vyhrává! A pan"Mráček" si přece zachytal!

Yes man.

14. may 2012 at 19:40 | Elll |  Česká Reprezentace
Zápasy ve kterých prohrajete jasným výsledkem bez sebemenšího náznaku zlepšení hry a stavu mě nemrzí, spíše v takovýchto chvílích přemýšlím nad tím, proč to tak bylo, a jak to případně zlepšit. Ovšem prohra v zápase ve kterém hrajeme vyrovnanou partii, máme plno šancí a velkou šanci na výhru-a i přesto všechno se to nepovede-to mrzí moc. Především proti Rusům, našim věčným velkým soupeřům daných historií a dalšími těmi věcmi-však víte. Na šance se bohužel nehraje, a tak jsme se museli smířit s prohrou 2:0.

Velká obava byla z Malkina, nejspíše nejlepšího hokejisty na světě, kterého já moc v lásce nemám. Ale co, je prostě skvělý hokejista, tak proč to neuznat. Dle mého názoru se nám ho podařilo uhlídat (i přesto, že dal gól to takhle napíšu. Přesilovku 5na3 by bylo trestuhodné neproměnit a z takové šance jakou měl, gól dát jednoduše musel). Takže i přesto bych chtěla pogratulovat Plekymu a Nakládalovi. Odvedli proti němu velký kus práce, zasloužili by si na včerejší večeři o kousek větší steak.

Moc se mi líbila lajna Frolas-Méďa-Průchič. Skvělý pohyb, šance. Míša Frolíků bruslil tak aktivně a byl na tom tak neskutečně fyzicky dobře, že se mi chvílemi zdálo, že si musel v kabině něco nalít do pití. Ne, Míšo líbilo se mi to, moc. A Péťa Méďa. Nemůžu se vynadívat na tohohle borce. Ve 40letech-útočí, brání, střílí, dohrává souboje, fauluje:DD, neskutečná chuť k hokeji. Mrzí mě, že při své velké šanci, kdy se naskýtala neskutečná možnost jeho úžasnou-mnou milovanou-střelou zápěstím vyméct nějaká růžeček, bohužel Péťa to chtěl vyšperkovat a nechtěl hamounit tak přihrával ještě dalšímu najíždějícímu Péťovi Průchovi, kterému bohužel ruský obránce puk vypíchl.

A když jsme ještě takhle u Péťi. Strašně mě baví momenty, kdy fauluje a poté nevěřícně diskutuje s rozhodčím, že se o faul jednoznačně nejednalo a že je v tom nevinně, prostě nevěří jak se to mohlo stát. Víte co myslím? Co říkáte na jeho faul při vhazování? To, že někdo tvrdí, že se o úmysl nejednalo je dosti úsměvné, protože toto byl jasný úmysl. A tímto děkuji disciplinární komisi!

Hrát přesilovku 5na3 proti Sborné je jasná sebevražda-což se potvrdilo. Byl to klíčový moment a já nemám ráda klíčové momnety.

Potřebuji svojí vlastní TV do pokoje. Nemůžu se na hokej koukat s mým tátou. Nechápu jeho názory. Neviděl 1. a 2. třetinu, podle mě nemá právo za této situace hru českého týmu hodnotit, i přesto mi do hlavy pořád leje své názory a když já řeknu ten svůj tak je špatný a on má vždy pravdu. RODIČE MAJÍ VŽDYCKY PRAVDU.

Takže gratuluji Barulinovi, který chytal parádně!

Jaro (nemyslím Halák)

13. may 2012 at 19:40 | Elll |  Foto
Už dlouho jsem na blog nedávala ždáné fotky. Naposledy to nejspíše byli ještě fotky ze sezóny. Takže tak.